Ciekawe książki z minionych epok

Ciekawe książki z minionych epok

Jakie polskie autorki najbardziej doceniacie pod kątem warsztatu pisarskiego? Skończyłam dłuższy cykl fantastyczny, a teraz wolałabym przenieść się w klimaty staropolskie. Może mi coś podpowiecie, bo niestety niewiele propozycji wydawniczych występuje w tym nurcie?

Gabat

Posty: 5

 
Wypróbuj „Szlacheckie gniazdo”. Sięgnęłam, bo była książka na liście wyzwań czytelniczych moich ulubionych blogerek. Akcja zaczyna się od 1776 roku, więc czasy dość burzliwe dla Polski. Historia przeplata się z fikcją w świetny sposób. Romans, ale moim zdaniem bez schematów i trudno przewidzieć, jak potoczą się losy bohaterów, a tych kilku całkiem rozbudowanych jest.

Miluśkooo2

Posty: 29

 
Jak widać nie trzeba przedłużania fabuły, aby książki w tematyce staropolskiej zdobyły czytelników.

labuh

Posty: 11

 
Zawsze polecam czytać fragmenty książek. Po pierwszej stronie najczęściej wiem, czy warto czytać dalej.

Black_Riot

Posty: 11

 
Nie warto wierzyć do końca w oceny użytkowników, ale w samodzielną ocenę fragmentów tekstów.

zuziaai

Posty: 16

 
Zaczynam czytać od debiutów autorów i nigdy mnie takie podejście nie zawiodło przyznam szczerze.

Tomcio

Posty: 6

 
Odwołania historyczne bardzo mnie interesują w książkach i zmuszają do myślenia o przeszłości. Czasami się zastanawiam, jak ludzie mogli przeżyć w tak trudnych czasach i jeszcze kogoś kochać?

djramu

Posty: 17

 
Debiuty literackie uwielbiam, bo najczęściej mają w sobie „to coś”. Powieści historyczno – realistycznych brakuje na krajowym rynku wydawniczym według mnie.

Lalka

Posty: 7

 
Też mnie właśnie interesuje życie ludzi w dawnych epokach i pełen realizm. Przemieszanie fikcji z prawdziwymi wydarzeniami. Niewielu autorów potrafi coś takiego dobrze przeprowadzić.

syrena88

Posty: 8